Tiroler Jagatee Tiroler Kräuterdestilerie 1l

479,00 Kč
kus
Sekce:

Likéry

Na skladě:

ano

Dodací doba:

2-5 pracovních dní (podle druhu dopravy)

Jagatee z Tyrolska

Jagatee, Jägertee - typický tyrolský nápoj.

Jagatee z vlastní zkušenosti: příjemně hořký nápoj, který se dá trochu vzdáleně přirovnat ke svařenému červenému vínu. Možná bych jagatee označil jako svařák pro více dospělé nebo "pro chlapy". Má v sobě silnou chuť bylin a kořínků a připomíná tak alpenkräuter likér nebo pálenku. Rozhodně svoji úlohu zahřát a přitom dobře chutnat splňuje na jedničku.

Jagatee koupit

Jagatee je typický tyrolský nápoj vhodný k příjemnému zahřátí. Byl používán už v 19. století v tyrolských Alpách dřevorubci a myslivci (Jäger=myslivec, lovec).

Jagatee je alkoholický nápoj vyráběný z černého čaje, výtažků horských bylin a kořínků, ovocné pálenky a rakouského rumu. Byliny a kořínky se několik měsíců macerují a zrají v pálence, čímž vzniká pravá silná chuť Jagatee. Slazen je medem a cukrem.

Jagatee se pouze ohřívá, nesmí se vařit, aby se neztratilo aroma a bylinné substance. Nejlépe Jagatee chutná takto: 3 nebo 4 díly horké vody smíchat s 1 dílem Jagatee a podle chuti ho možno vylepšit čerstvě lisovanou šťávou z citrónu nebo pomeranče.

Nyní je hrníček bohužel nedostupný - prodej bez hrníčku.

Obsah: 1 litr

Obsah alkoholu: 40%

Tyrolská pálenice Tiroler Kräuterdestillerie vyrábí prvotřídní pálenky přímo v Tyrolsku od roku 1916.

Tyrolský Jagatee nápoj koupit

Rakouské potraviny .cz doporučují:

Cubidoo oplatky Manner
55,00 Kč
Zvonek Rakousko
89,00 Kč
Almdudler limonáda plechovka
45,00 Kč