Ferraty Rakousko průvodce - Severní Alpy Zajištěné cesty

339,00 Kč
kus
Na skladě:

ano

Dodací doba:

2-5 pracovních dní (podle druhu dopravy)

Ferraty Rakousko průvodce - Severní Alpy: Zajištěné cesty - feratty. Průvodce po rakouských ferratách mezi Bodensee a Salcburkem.

Průvodce ferraty Rakousko - průvodce po ferratách v rakouských Alpách.

Průvodce ferraty Rakusko popisuje 102 ferrat nacházejících se převážně na území Rakouska. Průvodce ferraty Rakousko obsahuje: popis ferraty, přístup k ferratám, obtížnost ferrat, zajímavosti o ferratách, jaká mapa ferraty se doporučuje, tipy na ubytování, čas výstupu ferraty atd.

Ferraty Rakouska jsou v této knize navzdory téměř kapesnímu zmenšenému formátu A5 napěchovány informacemi o ferratách od Salzburgu po Bodensee, které jsou z České republiky nejblíže. Většina ferrat je v Rakousku, ale některé popisované jsou i v Německu a Švýcarsku.

Průvodce ferraty Rakousko obsahuje ferraty z oblastí: ferraty Bregenzerwald, ferraty Lechquellengebirge, ferraty Verwall, ferraty Rätikon, ferraty Silveretta, ferraty Allgäuské Alpy, ferraty Lechtálské Alpy, ferraty Ammergauské Alpy, ferraty Wetterstein, ferraty Mieminger Kette, ferraty Karwendel, ferraty Rofan, ferraty Mangfallgebirge, ferraty Ötztálské Alpy, ferraty Stubaiské Alpy, ferraty Kaisergebirge, ferraty Kitzbühelské Alpy, ferraty Loferer a Leoganger Steinberge, ferraty Berchtesgadenské Alpy, Bodensee ferraty Bodamské jezero.

Průvodce ferraty Rakousko uvádí několik kapitol o historii ferrat v Rakousku, správné výzbroji a jištění, varování před nebezpečími a počasím a rozdělení obtížnosti ferrat.

Každá oblast ferrat v Rakousku obsahuje i orientační mapku, na které jsou jednotlivé ferraty vyznačeny. U každé ferraty je pak charakter cesty, příjezd a přístup, samotný výstup, sestup, čas potřebný na celou cestu, obtížnost, značení v terénu, vhodná mapa, význačná místa, ubytování v chatách. Zajímavé jsou tipy na fotogenická místa a upozornění, v kterou denní dobu je která dominanta na ferratě osvětlena nebo ve stínu, tudíž vhodnost k fotografování.

Kniha průvodce ferraty Rakousko obsahuje také kolem 100 fotografií ferrat, místopisný rejstřík ferrat a další tipy k lezení po ferratách.

Kniha Severní Alpy: Zajištěné cesty-ferraty.

Autor Eugen E. Hüsler je autorem více než 50 turistických a horolezeckých průvodců a obrazových publikací nejen o ferratách v Rakousku.

Průvodce ferraty Rakousko - brožovaná kniha A5, 192 stran.

Jazyk: česky.

Průvodce ferraty Rakousko - Alpy rakouské Severní Alpy zajištěné cesty