O nás a našem e-shopu

Jsme rodina se třemi dětmi, která se zamilovala do Rakouska.

Po více delších pobytech a skoro dvouletém rozhodování jsme se přestěhovali z Brna do rakouského Waldviertelu. Je to lesnatá oblast blízko českých hranic zhruba odpovídající oblasti mezi Slavonicemi a Znojmem. Sousedí na východě s oblastí Weinviertel, jež je proslavená vynikajícími víny.

Rakousko nás okouzlilo v mnoha ohledech a těžko řici, které byly ty největší. Lidé nám zde připadají velice přátelští a usměvaví, to se nám moc líbí, stejně jako důraz na rodinu, víru a ekologický přístup k životu. V neposlední řadě jsme si rychle zvykli na mnohem vyšší kvalitu potravin než v Česku. Řekli jsme si „Proč jezdit do Rakouska jen na dovolenou? Budeme jezdit na dovolenou do Česka.“

V Česku jsme podnikali od roku 1997 s prodejem knih a not pro muzikanty, vydavatelství knih Outdooring.cz a sami jsme napsali několik knih pro muzikanty, hlavně kytaristy. Najdete je na Noty-video.cz.

Fascinovala nás obrovská pestrost a vynikající kvalita rakouských regionálních potravin a tak jsme se pustili do podnikání v Rakousku a vytvořili tento e-shop. Dodáváme jak po Rakousku, tak do Česka, Německa a dalších zemí. Do Česka posíláme normální vnitrostátní Českou poštou za české poštovné, jelikož je pro nás hranice a pošta na dosah.

Sami vybíráme to nejlepší od sedláků, rodinných ale i velkých a známých výrobců. Velkou část produktů jsme sami ochutnali a mnoho z nich sami doma používáme, protože chceme pro nás a naše děti to nejlepší.

Je nám ctí a radostí rakouské potraviny prodávat.

Ctirad Ackermann s rodinou