Blog o Rakousku

Státní svátky Rakousko 2018

Rakouskostátních svátků 2018 o trochu více než Česká republika, je to dáno katolickými svátky, jelikož Rakousko je země výrazně katolická. O státních svátcích a nedělích jsou v Rakousku obchody ze zákona zavřené (kromě obchodů na benzínových pumpách nebo provozujících zároveň restauraci jako například na velkých nádražích nebo letištích). Proto si před cestou do Rakouska zjistěte, jestli náhodou zrovna není v Rakousku státní svátek. Navíc se můžou některé státní svátky v Rakousku lišit podle jednotlivých spolkových zemí Rakouska (Bundesländer). Následuje seznam všech státních svátků v Rakousku 2018.

Státní svátky v Rakousku 2016

Rakousko má státních svátků o trochu více než Česká republika, je to dáno katolickými svátky, jelikož Rakousko je země výrazně katolická. O svátcích a nedělích jsou v Rakousku obchody ze zákona zavřené (kromě obchodů na benzínových pumpách). Proto si před cestou zjistěte, jestli náhodou zrovna není v Rakousku státní svátek. Navíc se můžou některé svátky lišit podle spolkových zemí Rakouska.

Teplá jezera v Rakousku. Ubytování u rakouských teplých jezer, to je dovolená snů. Rakouská jezera vynikají svojí křišťálovou čistotou a často také příjemnou teplotou, která přestože nadohled jsou Alpské vrcholy, je ideální k plavání a letním radovánkám. V Rakousku se nacházejí nejteplejší jezera ve střední Evropě.

Nejkrásnější cyklostezky v Rakousku. Cyklostezky a Rakousko patří neodmyslitelně k sobě. V Rakousku se nachází mnoho kvalitních cyklostezek, za kterými jezdí cyklisté ze všech sousedních zemí. Mnohé cyklostezky v Rakousku jsou vhodné pro děti, pro rodiny s dětmi.