Rakouský dýňový olej ze Štýrska 0,25L

389,00 Kč
kus
Sekce:

Oleje a octy

Na skladě:

během 5 dní

Dodací doba:

7-10 dní (podle druhu dopravy)

Rakouský dýňový olej ze Štýrska

Rakouský dýňový olej ze Štýrska je typický rakouský olej z dýňových semínek, s certifikátem g.g.A.

Rakouský dýňový olej štýrský

Rakouský dýňový olej ze Štýrska je vhodný jak k ochucení salátů, marinování masa, tak do dalších pokrmů jako jsou třeba pomazánky, polévky nebo těstoviny. Používá se také do pesta. Dýňový olej má jemnou oříškovou příchuť. Ve sladké kuchyni se mohou dýňovým olejem ochutit moučníky, dezerty a ovocné saláty. Velmi chutné jsou palačinky pokapané dýňovým olejem.

Rakouský dýňový olej ze Štýrska je typický rakouský produkt, který zná celý svět a pyšní se regionálním označením g.g.A. Dýňový olej se lisuje ze semínek dýně. 

Rakouský dýňový olej ze Štýrska. Rakouský dýňový olej od firmy Steirerkraft z oblasti Štýrska. Dýňový olej se v Rakousku vyrábí ve více oblastech, nejznámější je však právě dýňový olej ze Štýrska (Steiermark) na jihu Rakouska.

Rakouský dýňový olej ze Štýrska

Obsah: 0,25 litru, skleněná láhev

Složení: čistý rakouský dýňový olej ze Štýrska.

Dýňový olej ze Štýrska nese chráněné zeměpisné označení EU "Steirisches Kürbiskernöl g.g.A.". Semínka vybraná z dýní se hned po sklizni myjí, suší a vyčistí od zbytků. Jen zralá a tmavě zelená dýňová semínka jsou předpokladem pro prvotřídní štýrský dýňový olej. Sušená a jsou pak lisována. Na výrobu jednoho litru oleje je třeba 2,5 až 3 kg semínek neboli 35 dýní. 

g.g.A. dýňový olej ze Štýrska

Díky vysokému obsahu zinku se dýňový olej také využívá k léčbě problémům s prostatou, ale také s vlasy, nehty a pokožkou. Dýňový olej má typickou zelenohnědou barvu. Dýňový olej obsahuje také vitamíny skupiny B, C a E, zinek, hořčík, vápník, železo, draslík.

Dopřejte si kvalitní rakouský dýňový olej ze Štýrska v prvotřídní kvalitě.

Pro zákazníky ze Slovenska: tekvicový olej = dýňový olej.

Štýrsko je půvabná země hor a lesů, vinic a ovocných sadů, krásných měst a výstavných vesniček. Ve Štýrsku se nachází přírodní klenoty jako Solná komora, Dachstein, Gesäuse...

Doporučujeme v našem eshopu koupit také semínka dýně, jadérka dýně k přímé konzumaci.

Rakouský dýňový olej Štýrsko g.g.A.

Rakouské potraviny .cz doporučují:

Lískooříškové kostky Manner
115,00 Kč
Kokosové oplatky Manner
125,00 Kč