Lžička Gustav Klimt

189,00 Kč
kus
Sekce:

Gustav Klimt

Na skladě:

ano

Dodací doba:

2-5 pracovních dní (podle druhu dopravy)

Lžička Gustav Klimt

Ozdobná lžička Gustav Klimt Polibek.

Kávová lžička určená k dekoračním a sběratelským účelům.

Na lžičce je vyobrazen neznámější obraz vídeňského malíře Gustava Klimta: Polibek.

Velikost krabičky: 17,5 x 4 cm
Materiál: kov

Lžička v barokním stylu.

Gustav Klimt (1862 – 1918) byl nejvýznamnější rakouský malíř pozdního 19. a začátku 20. století. Gustav Klimt byl hlavní postavou výtvarného stylu Jugendstil a Vídeňské secese. Nejznámější obrazy Gustava Klimta jsou: Polibek, Judith, Adele, Beethovenfries, Lebensbaum a dnes jsou světově proslulé. Proto je i lžička Gustav Klimt Polibek velice oblíbená.

Nejznámější obraz Gustava Klimta je Polibek, německy Der Kuss, který namaloval v roce 1908 na vrcholu svého Zlatého období. Tehdy vyvinul novou techniku, kdy při malování kombinoval listové zlato a olejové barvy. Klimtův obraz Polibek byl vystaven na světové výstavě ve Vídni v roce 1908 a ihned zakoupen rakouským císařským ministerstvem pro kulturu. Dnes je obraz Polibek vystaven ve sbírce Klimtových obrazů ve Vídeňském zámku Belveder, kde jej obdivují turisté z celého světa. 

Doporučujeme koupit také další suvenýry, upomínkové předměty a doplňky Gustav Klimt: magnet, záložka, hodiny, reprodukce obrazu Gustav Klimt Polibek, pohlednice, pivní podtácky, propiska, deštník, taška, kosmetická taštička, kávová lžička Gustav Klimt Polibek, otvírák na lahve, plechová cedule, dóza na šperky, minikalendář, čajová dóza, hrníček Gustav Klimt Polibek, kávový šálek, štamprle, pivní sklenice, hrnek, talíř, miska, popelník, zvoneček, dóza na cukr, cukřenka s dávkovačem, Polibek Gustav Klimt magnet na ledničku, sklenička na likér, váza, kapesní zrcátko, blok, přívěšek na klíče, vějíř, peněženka Gustav Klimt, pouzdro na brýle, sněžící koule, tričko, čokoláda, zapalovač, dóza na léky, pouzdro na vizitky, šátek, šála.

h:13630G

Kávová lžička Gustav Klimt Polibek suvenýr

Rakouské potraviny .cz doporučují: